Bestyrelsen

DSF’s bestyrelse består af i alt 18 medlemmer fra hele Danmark, hvoraf otte er valgt på efterårets politikkonference.De resterende medlemmer repræsenterer hver en af DSF’s medlemsorganisationer, og er valgt af disse.

Bestyrelsen 2021

Forperson, medlem af forretningsudvalget

Mike Gudbergsen
mike@dsfnet.dk
Tlf. 2819 4500

Næstforkvinde, medlem af forretningsudvalget

Louise Frost
louise@dsfnet.dk

Næstformand, medlem af forretningsudvalget

Mick Scholtka
mick@dsfnet.dk

Medlem af forretningsudvalget

Julie Lindman
julie@dsfnet.dk

Medlem af forretningsudvalget

Jacob Blasius
jacob@dsfnet.dk

Repræsentant for CBS Students ved Copenhagen Business School

Maria Zoladkowska
maria.zoladkowska@cbsstudents.dk

 

Iris Alvesson
iris.alvesson@cbsstudents.dk

Repræsentant for Studentersamfundet ved Aalborg Universitet

Christian Jul Nicolajsen
c.j.n@s-et.aau.dk

Emilie Almstrup
emilie.almstrup@s-et.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Københavns Universitet

Mads Øbakke
mads@srku.dk

Repræsentant for Polyteknisk Forening ved Danmarks Tekniske Universitet

Christian Rømer
roemer@pf.dk

Benjamin Elsholm
elsholm@pf.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Aarhus Universitet

Marie Dall
marie@sr.au.dk

Peter Stounbjerg
peter@sr.au.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Roskilde Universitet

Mathilde Vendeholt
mathilde@sr-ruc.dk

Cecillie Houmann Flensted Möller
cecilie@sr-ruc.dk

Repræsentant for Syddanske Studerende ved Syddansk Universitet

Marius Folden Pedersen
formand@syddanskestuderende.dk

Repræsentant for Student Council ved IT-Universitetet København

Marc Andersen
marc@studentcouncil.dk

Menigt valgt

Thomas Bæk Kristensen
tbk@srku.dk

Menigt valgt

Sarah Diemar
sarah.diemar@cbsstudents.dk

Menigt valgt

Alexander Estrup
alexander@sr.au.dk