Bestyrelsen

DSFs nationale bestyrelse består af 16 medlemmer fra hele Danmark, hvoraf otte er valgt på efterårets politikkonference.

De resterende medlemmer repræsenterer hver af DSF’s medlemsorganisationer, og er valgt af disse.

Bestyrelsen 2019

Formand, medlem af forretningsudvalget

Johan Hedegaard Jørgensen 
johan@dsfnet.dk
Tlf. 2819 4500

Næstforkvinde, medlem af forretningsudvalget

Signe Tolstrup Mathiasen
signe@dsfnet.dk
Tlf. 2819 4501

Næstformand, medlem af forretningsudvalget

Søren Fauerskov Hansen
soren@dsfnet.dk
Tlf: 2819 4502

Medlem af forretningsudvalget

Julian Lo Curlo
julian@dsfnet.dk
Tlf: 2819 4503

Medlem af forretningsudvalget

Sandi Rizvic 
sandi@dsfnet.dk
Tlf: 2819 4504

Repræsentant for CBS Students ved Copenhagen Business School

Iris Alvesson
iris.alvesson@cbsstudents.dk

Mikkel Nielsen
mikkel.nielsen@cbsstudents.dk

Repræsentant for Studentersamfundet ved Aalborg Universitet

Jakob Sabber Nielsen
jakob.sabber@studentersamfundet.aau.dk 

Repræsentant for Studenterrådet ved Københavns Universitet

Thomas Bæk Kristensen
tbk@srku.dk

Repræsentant for Polyteknisk Forening ved Danmarks Tekniske Universitet

Andreas Rossau Goll
aslan@pf.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Aarhus Universitet

Alexander Estrup
alexander@sr.au.dk

Marie Dall
marie@sr.au.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Roskilde Universitet

Mathilde Vendelholt 
mathilde@studenterraadet.dk

Marc Backhausen Erichsen
marc@studenterraadet.dk

Repræsentant for Syddanske Studerende ved Syddansk Universitet

Katrine Sofia Lind
kalin15@student.sdu.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved IT-Universitetet København

Marc Andersen
maran@itu.dk

Menigt valgt

Malik Bahloul
malikbahloul@gmail.com

Menigt valgt

Maya Elise Filskov
mayafilskov@gmail.com

Menigt valgt

Jens Philip Yazdani
jppy98@gmail.com

 

This post is also available in en_GB.