Landsforum

DSFs nationale bestyrelse hedder Landsforum og består af i alt 16 medlemmer fra hele Danmark, hvoraf otte er valgt på efterårets politikkonference.

De resterende medlemmer repræsenterer hver en af DSFs medlemsorganisationer, og er valgt af disse.

 

Landsforum 2018

Forkvinde, medlem af forretningsudvalget

Sana Mahin Doost 

sana@dsfnet.dk

Tlf. 2819 4500

Næstformand, medlem af forretningsudvalget

Mads H. Jørgensen

mads@dsfnet.dk

Tlf. 2819 4501

Næstforkvinde, medlem af forretningsudvalget

Kirstine Pedersen

kirstine@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4504

Medlem af forretningsudvalget

Julian Lo Curlo

julian@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4503

Medlem af forretningsudvalget

Malik Bahlou 

malik@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4504
 

Repræsentant for CBS Students ved Copenhagen Business School

Jeppe Ask Tofteskov

jeppe.tofteskov@cbsstudents.dk

Repræsentant for Studentersamfundet ved Aalborg Universitet

Jakob Sabber Nielsen

jakob.sabber@studentersamfundet.aau.dk 

Repræsentant for Studenterrådet ved Københavns Universitet

Maya Filskov

mayafilskov@gmail.com

Repræsentant for Polyteknisk Forening ved Danmarks Tekniske Universitet

Victor Beier Schousboe

vbs@pf.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Aarhus Universitet

Søren F Hansen

soren@sr.au.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Roskilde Universitet

Mathilde Vendelholt 

mathilde.vendelholt@gmail.com

Repræsentant for Syddanske Studerende ved Syddansk Universitet

Katrine Lind

kalin15@student.sdu.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved IT-Universitetet København

Marc Andersen

maran@itu.dk

Menigt valgt

Asger Arnbjorn

asgerarnbjorn@gmail.com

Menigt valgt

Eva Victoria

evavictoriaoe@gmail.com

Menigt valgt

Harald Gade

haraldgade@gmail.com

 

 

This post is also available in en_GB.