Landsforum

DSFs nationale bestyrelse hedder Landsforum og består af i alt 21 medlemmer fra hele Danmark, hvoraf otte er valgt på efterårets politikkonference.

De resterende medlemmer repræsenterer hver en af DSFs medlemsorganisationer, og er valgt af disse.

 

Landsforum 2017

Forkvinde, medlem af forretningsudvalget

Sana Mahin Doost 

sana@dsfnet.dk

Tlf. 2819 4500

Næstformand, medlem af forretningsudvalget

Mads H. Jørgensen

mads@dsfnet.dk

Tlf. 2819 4501

Næstformand, medlem af forretningsudvalget

Rasmus Kjær Slot

rasmus@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4502

Medlem af forretningsudvalget

Monika Skadborg

monika@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4503

Medlem af forretningsudvalget

Kirstine Pedersen 

kirstine@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4504
 

Repræsentant for CBS Students ved Copenhagen Business School

Thomas Skinnerup

thomas.skinnerup@cbsstudents.dk

Repræsentant for Studentersamfundet ved Aalborg Universitet

Nahida Vaise

nahida-v@hotmail.com

Repræsentant for Studenterrådet ved Københavns Universitet

A.K Winding

akw@srku.dk 

Repræsentant for Polyteknisk Forening ved Danmarks Tekniske Universitet

Victor Beier Schousboe

vbs@pk.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Aarhus Universitet

Hanna-Louise Schou Nielsen

hanna@sr.au.dk

Repræsentant for Studenterrådet ved Roskilde Universitet

Marcus Turunen  

marcus@studenterraadet.dk 

Repræsentant for Syddanske Studerende ved Syddansk Universitet

Klaus Rose

formand@syddanskestuderende.dk

Repræsentant for De Arkitektstuderendes Råd, Arkitektskolen Aarhus

Emilie Cordelia Kert Sønder

4005281@stud.aarch.dk

Menigt valgt

Gro Holde

sg_holde@hotmail.com

Menigt valgt

Andreas Smith Jørgensen

andreassmithj@gmail.com

Menigt valgt

Dan Ejlertsen

dejler14@student.aau.dk