Landsforum

DSFs nationale bestyrelse hedder Landsforum og består af i alt 21 medlemmer fra hele Danmark, hvoraf otte er valgt på efterårets politikkonference.

De resterende medlemmer repræsenterer hver en af DSFs medlemsorganisationer, og er valgt af disse.

Landsforum 2015

Formand, medlem af forretningsudvalget

Yasmin Davali

yasmin@dsfnet.dk


Tlf. 2819 4500 / 26751502

Næstformand, medlem af forretningsudvalget

Andreas Birch Olsen

andreas@dsfnet.dk

Tlf. 2819 4501

Næstformand, medlem af forretningsudvalget

Kristian Bruun Andersen

kristian@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4502

Medlem af forretningsudvalget

Monika Skadborg

monika@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4503

Medlem af forretningsudvalget

Bertil Moesgaard Andersen 

bertil@dsfnet.dk

Tlf: 2819 4504
 

Repræsentant for CBS Students ved Copenhagen Business School

Thomas Skinnerup

thomas.skinnerup@cbsstudents.dk

Repræsentant for Studentersamfundet ved Aalborg Universitet

Eva V. A. Østergaard

easter14@student.aau.dk 

Repræsentant for Studenterrådet ved Københavns Universitet

Frederik Løgstrup Magnusson

flm@srku.dk 

Repræsentant for Polyteknisk Forening ved Danmarks Tekniske Universitet

Sebastian Molbech

sebastian@pf.dk 

Repræsentant for Studenterrådet ved Aarhus Universitet

Sana Mahin Doost

sana@sr.au.dk 

Repræsentant for Studenterrådet ved Roskilde Universitet

Therese Cederberg Nielsen 

therese@studenterraadet.dk 

Repræsentant for Syddanske Studerende ved Syddansk Universitet

Klaus Rose

formand@syddanskestuderende.dk

Repræsentant for De Studerendes råd ved Designskolen Kolding

Malthe Gaarden

malte_gaarden@dskd.dk 

Menigt valgt

Sune Koch Rønnow

sune@sr.au.dk

Menigt valgt

Christian Søgaard-Jensen

chrsoe@gmail.com

Menigt valgt

Harald Gade Andersen

haraldgade@gmail.com