Bestyrelsen

Forretningsudvalgsmedlemmer

Forperson

Julie Lindmann
julie@dsfnet.dk

Levevilkårpolitisk næstforperson

Mads Eskjær Øbakke
mads@dsfnet.dk

Uddannelsespolitisk næstformand

Mick Scholtka
mick@dsfnet.dk

Internationalt ansvarlig

Jacob Blasius
jacob@dsfnet.dk

Organisatorisk ansvarlig

Victor Roslyng-Jensen
victor@dsfnet.dk

Repræsentanter fra Medlemsorganisationerne

CBS Students ved Copenhagen Business School

Mikkel Wallind
mikkel.wallind@cbsstudents.dk

Emilia Bøge Caliskan
emilia.caliskan@cbsstudents.dk

Studentersamfundet ved Aalborg Universitet

Philip Stegenborg
philip.stegenborg@studentersamfundet.aau.dk

Marie Elisabet Strøyberg
marie.stroyberg@studentersamfundet.aau.dk

Studenterrådet ved Københavns Universitet

Esben Bjørn Salmonsen
ebs@srku.dk

Polyteknisk Forening ved Danmarks Tekniske Universitet

Johanne Skotte Steen-Hansen
skotte@pf.dk

Benjamin Elsholm
elsholm@pf.dk

Studenterrådet ved Aarhus Universitet

Jeanette Kusk
jeanette@sr.au.dk

Anders Mengers Andersen
mengers@sr.au.dk

Studenterrådet ved Roskilde Universitet

Maria Køpke Kjeldsen
maria@sr-ruc.dk

Daniel Bjerregård
bjerregard@sr-ruc.dk

Syddanske Studerende ved Syddansk Universitet

Marius Folden Pedersen
formand@syddanskestuderende.dk

Rikke Rasbøl
institutdyst@syddanskestuderende.dk

Menigt valgte på Politikkonferencen

Christian Rømer
roemer@pf.dk

Sarah Diemar
sarah.demar@cbsstudents.dk

Kevin Hangaard Olesen
kho@srku.dk