Bestyrelsen

Forretningsudvalgsmedlemmer

Forperson

Mike Gudbergsen
mike@dsfnet.dk

Levevilkårpolitisk næstforkvinde

Louise Frost
louise@dsfnet.dk

Uddannelsespolitisk næstformand

Mick Scholtka
mick@dsfnet.dk

Internationalt ansvarlig

Jacob Blasius
jacob@dsfnet.dk

Organisatorisk ansvarlig

Julie Lindmann
julie@dsfnet.dk

Repræsentanter fra Medlemsorganisationerne

CBS Students ved Copenhagen Business School

Maria Zoladkowska
maria.zoladkowska@cbsstudents.dk

Iris Alvesson
iris.alvessson@cbsstudents.dk

 

Studentersamfundet ved Aalborg Universitet

Christian Jul Nicolajsen
c.j.n@s-et.aau.dk

Emilie Almstrup
emilie.almstrup@s-et.aau.dk

 

Studenterrådet ved Københavns Universitet

Mads Øbakke
mads@srku.dk

 

Polyteknisk Forening ved Danmarks Tekniske Universitet

Christian Rømer
roemer@pf.dk

Benjamin Elsholm
elsholm@pf.dk

 

Studenterrådet ved Aarhus Universitet

Marie Dall
marie@sr.au.dk

 

Studenterrådet ved Roskilde Universitet

Mathilde Vendeholt
mathilde@sr-ruc.dk

Cecillie Houmann Flensted Möller
cecilie@sr-ruc.dk

 

Syddanske Studerende ved Syddansk Universitet

Marius Folden Pedersen
formand@syddanskestuderende.dk

 

Student Council ved IT-Universitet

Marc Andersen
marc@studentcouncil.dk

Menigt valgte på Politikkonferencen

Alexander Estrup
alexander@sr.aau.dk

Sarah Diemar
sarah.demar@cbsstudents.dk

Thomas Bæk Kristensen
tbk@srku.dk