Jernbanegade 4, 2, tv. 1608 København V

(+45) 33 32 48 13

Forretningsudvalget

DSFs Forretningsudvalg består af en forperson, to næstforpersoner, en økonomi- og organisationsansvarlig samt en ansvarlig for internationale anliggender.

Forperson

Julie Lindmann

julie@dsfnet.dk
Tlf. 2819 4500

Danske Studerendes Fællesråd. Foto: Philip Davali
Organisatorisk ansvarlig
Victor Roslyng-Jensen

victor@dsfnet.dk
Tlf. 2819 4503

Internationalt ansvarlig
 Jacob Blasius

jacob@dsfnet.dk
Tlf. 2819 4504

Levevilkårspolitisk næstformand
Mads Eskjær Øbakke

mads@dsfnet.dk
Tlf. 2819 4502

Uddannelses­politisk næstformand
Mick Scholtka

mick@dsfnet.dk 
Tlf. 2819 4501

Sekretariat

Danske Studerendes Fællesråd har et professionelt sekretariat, der understøtter den politiske ledelse og medlemsorganisationerne.  Sekretariatet kan kontaktes på telefon +45 33 32 48 13.

Du kan også kontakte sekretariatets medarbejdere direkte. 

Sekretariatsleder

Rasmus Lindboe
rasmus@dsfnet.dk
Tlf. +45 42 72 40 90

Bogholder og administrativ medarbejder

Mads Kirchhoff
kirchhoff@dsfnet.dk

Politisk konsulent 

Sofie Löfdahl Nielsen
sofie@dsfnet.dk

Kommunikations og kampagnekonsulent

Kim Koch Petersen
kim@dsfnet.dk